Pernelyg didelis prakaitavimas yra daugelio lietuvių bėda. Ši problema tampa ypač opi atšilus orams ir tai jums neleidžia mėgautis vasaros žavesiu. Kaip įveikti šią ligą ir jaustis šviežiai karštame ore? Čia pateikiame būdus kaip kovoti su per dideliu prakaitavimu vasarą.

DĖVĖKITE DRABUŽIUS IŠ NATŪRALIŲ AUDINIŲ

Vasarą reikia atkreipti ypatingą dėmesį į tai, ką mes dėvime kiekvieną dieną. Jei kovojate su pernelyg dideliu prakaitavimu, dėvėkite drabužius, pagamintus iš šviesių, natūralių medžiagų, kurios leistų odai kvėpuoti. Tai galioja tiek marškinėliams, tiek kelnėms, tiek batams.

KEISTI VALGYMO ĮPROČIUS

Norėdami sumažinti pernelyg didelio prakaitavimo problemą, turėtumėte pakeisti savo mitybą. Pirmiausia iš raciono pašalinkite kavą, česnaką, svogūnus ir porus, šie produktai trikdo kūno temperatūrą ir sustiprina prakaitavimą. Turėtumėte taip pat apriboti ir aštrus prieskonius, tokius kaip pavyzdžiui paprika, kurių sudėtyje yra junginių, šildančių kūną ir taip sustiprinančių prakaito sekreciją.

NAUDOKITE ANTIPERSPIRANTUS

Geras antiperspirantas apsaugo nuo pernelyg didelio prakaitavimo, pašalina nemalonų kvapą ir slopina bakterijų dauginimąsi. Karštą dieną visada turėkite jį su savimi.

GERKITE ŽOLELIŲ ARBATĄ

Arbata iš natūralių žolelių, ypač šalavijo ar mėtos, padeda sumažinti pernelyg didelį prakaitavimą organizme, slopindama prakaito liaukų veiklą.Tiesiog nepamirškite gerti, kai ji jau atvėsusi. Karštieji gėrimai pašildo kūną ir taip sustiprina prakaito gamybą.

Jei galite susidoroti su šia vasariška problema, būtinai paskaitykite, kaip atsikratyti nemalonaus kvapo iš avalynės.