Ar manote, kad gerą formą galima pasiekti tik sporto salėje? Nevisada! Net paprasti mokymai gryname ore suteikia didelę naudą jūsų sveikatai ir savijautai. Kokia nauda? Perskaitykite toliau ir sužinokite, kodėl turėtumėte mankštintis lauke.

Vienas didžiausių pratimų lauke pranašumų yra geresnis kūno deguonies tiekimas. Nedaugelis žmonių supranta, kad oras uždarose patalpose, kaip sporto salėje, gali būti labiau užterštas nei lauke. Jo kokybei įtakos turi cirkuliacija, drėgmės trūkumas, dulkės ir oro kondicionavimas. Be to, toks oras yra sausas ir jame yra daugiau anglies dioksido, visa tai gali sukelti hipoksiją organizme. Treniruodamiesi tokiose patalpose, greičiau pavargstate, jaučiatės mieguisti ir jums sunkiau susikaupti. Sportuodami gryname ore, jūs deguonimi padedate kūnui ir stimuliuojate visą kraujotakos sistemą. Reguliarūs treniruotės lauke padidina plaučių talpą, kūnas tampa efektyvesnis, o treniruotės efektyvios. 

Kitas pranašumas treniruočių lauke yra  kūno grūdinimas ir imuniteto didinimas. Vengdami šalčio, vėjo ir lietaus, neapsaugosite nuo peršalimo ar infekcijų, priešingai - padarysite savo kūną jautresnį jiems. Pradėję treniruotis vasarą, pamažu priprasite prie savo kūno mankštintis naujomis sąlygomis, kad laikui bėgant nebijotų dar blogesnių orų. Judėjimas grynu oru stiprina kūną ir stimuliuoja odos audinius kurti geresnius termoreguliacinius mechanizmus. Tai, savo ruožtu, reiškia geresnį atsparumą ir ilgaamžiškumą sunkesnėmis oro sąlygomis. 

Taip pat verta paminėti kitą pranašumą: vitamino D injekciją, kurios sau galite gauti tik treniruodamiesi lauke. Šį vertingą elementą jūsų oda gamina veikiant saulės spinduliams, kurie suteikia jai reikiamos energijos. Todėl verta pasinaudoti vasaros saule, nes vitaminas D turi daug svarbių funkcijų organizme, įskaitant tai, kad gerina medžiagų apykaitą, stiprina imunitetą ir padidina endorfinų kiekį kraujyje.

Kitas lauko treniruočių privalumas yra tai, kad nieko nekainuoja. Norėdami sportuoti sporto klubuose, turite pirkti abonementą. Eidami į klubo treniruotes turite atsižvelgti į kitų žmonių buvimą ir poreikį su jais dalintis įranga. Niekada negali būti tikras, ar tam tikra zona ar treniruoklis bus prieinamas norimu metu. Kita problema yra ribota erdvė. Ne kiekviena sporto salė yra pakankamai erdvi, kad visi joje jaustųsi visiškai jaukiai. Yra žmonių kuriems nepatinka minios ar kitų žvilgsniai, tada geriausias treniruotės pasirinkimas gali būti Jūsų treniruotė lauke. 

Kad sportuojant lauke neperkaistumėte rekomenduojame pasirinkti tinkamą aprangą mūsų elektroninėje parduotuvėje, kurioje yra didilė pasiūlą: sportinių kostiumų, kelnių, marškinėlių