Jūs dažnai darotės asmenukes arba turite draugų, kurie nuolat kelia savo nuotraukas į Facebook Instagram'ą, bet kokio renginio, pietų, pasivaikščiojimo ir rytinės kavos gėrimo metu? Gali būti, kad tu arba tavo draugas ... sergate! Kas yra „selfie“ sindromas ir kaip jį diagnozuoti?

SELFIE - 21-OJO AMŽIAUS LIGA?

Selfie'nimas - dažnas savęs fotografavimas ir nuotraukų dalinimasis internete. Neseniai gydytojai - specialistai pripažino, kad tai yra tikra liga, su kuria susiduria visi socialinės žiniasklaidos naudotojai. Ar ši liga taip pat gali paveikti jus ir kaip patikrinti?

KOKIE YRA SELFIE SINDROMO SIMPTOMAI?

Tyrėjai patvirtino, kad obsesinis savęs fotografavimas yra kenksmingas ir išsamiai aprašė tris priklausomybės stadijas. Pirmoji, mažiausiai pažengusi ligos stadija, kai žmonės kasdien pasidaro bent tris nuotraukas, tačiau jų neskelbia socialinėje erdvėje. Antrosios stadijos metu būdinga tai, kad kasdien sukuriate mažiausiai tris asmenukes ir tuoj pat jas paskelbiate socialiniuose tinkluose ("Facebook", "Instagram", "Snapchat").

TREČIASIS ETAPAS - MAŽIAUSIAI 6 NUOTRAUKOS PER DIENĄ

Labiausiai pavojinga stadija, kai yra fotografavimas beveik visose situacijose. Tokie žmonės nuolat jaučia didelį poreikį darytis asmenukes ir paskelbti juos socialinėje erdvėje (bent 6 kartus per dieną) ir sulaukti kuo daugiau "like".

IŠ KUR ATSIRADO ŠI LIGA?

Pasak mokslininkų, žmonės, kurie dažnai skelbia asmenukes įvairiuose socialiniuose tinkluose, turi žemą savigarbą ir todėl siekia pripažinimo iš kitų. Kita problema yra tai, kad mes esame linkę rizikuoti savo gyvybe ar sveikata vien tam, kadd padaryti tobulą asmenukę. Yra atvejų, kai žmonės mirė, bandydami nusifotografuoti, pvz., Pavojingoje vietoje ar susidūrę su laukiniu gyvūnu. Svarbiausiai tai, kad laikui bėgant tampa priklausomi nuo virtualios realybės, taigi realus gyvenimas tampa vis labiau "iškreiptas". Ir todėl turi daug įvairių rūšių sutrikimų ...

ASMENUKĘ? TAI NEBŪTINAI TURI TAPTI LIGA

Tai, kad jūs norite pasidaryti asmenukę ir ją pasdalinti socialiniame tinkle tai nebūtinai reiškia, kad esate priklausomas. Tiesiog nepraraskite sveiko proto. Be to, kartais geriausius kadrus reikia pasilikti tik sau.