GRILIS MIESTE - LEGALU?

Autorius Darius 2019-02-04 0 Komentarai

Šiltos dienos jau atvyko į Lietuvą, o tai reiškia akivaizdų troškimą praleisti daugiau laiko lauke. Ar turite idėją su savo draugais barbekiu vakarui lauke? Patikrinkime, kokios taisyklės galioja griliui mieste.

 

GRILIS MIESTE - KOKIOS TAISYKLĖS?

 

Jei gyvenate mažesniame mieste ir turite savo žemės sklypą didesnėje erdvėje, tuomet galite lengvai organizuoti savo barbekiu popietę ir pasimėgauti poilsiu su draugais. Klausimas tampa vis sudėtingesnis, kai mes norime grilio didesniame mieste.

 

Pasirodo, kad Lietuvos įstatymai ir nuostatos nenurodo tiksliai, ar tam tikroje miesto vietoje grilis yra teisėtas, ar ne, bet jūs galite tikėtis, kad jei miesto centre susiruošite padaryti židinį, jums bus iškviestos kai kurios tarnybos – ir tikriausiai be jokių įspėjimų.

 

 

SAUGOS TAISYKLĖS ARBA KĄ VERTĖTŲ PRISIMINTI

 

Nors nuostatų dėl grilinimo beveik nėra, taikomos kitokios saugos taisyklės, kurių nesilaikymas mums gali grėsti pinigine bauda. Pirmiausia, jei jūs planuojate kurti laužą, jis turi būti ne arčiau kaip šimtas metrų nuo miško (išskyrus specialiais ženklais pažymėtose vietose) ir ne arčiau kaip 5 metrai nuo pastato. Jei šių taisyklių nesilaikoma, galite būti apkaltintas, kaip žmogus keliantis "gaisro pavojų", kurio vaidmuo, savo ruožtu, palengvins jūsų piniginę mažiausiai keliai šimtais.

 

Be to, nors gurkšnojimas paprastai geriausiai tinka prie grilio su draugais, taip pat turite prisiminti viešos tvarkos taisykles. Drumsdami nakties tylą ir gerdami alkoholį viešoje vietoje, galime tikėtis bilieto areštinėje, arba solidžios puniginės baudos.

 

GRILIS BALKONE?

 

Grilis balkone yra rizikinga situacija. Tiesą sakant, viskas priklauso nuo jūsų kaimynų, o dar tiksliau kaip jie pasiryžę kovoti su dūmais, ar nebus pasiruošę už tai jus paduoti į teismą – jie gali tai padaryti, nurodydami galimą žalą sveikatai, kurią lemtų jūsų organizuojamas grilis.

Balkonas, kaip toks, yra "privačios nuosavybės" apibrėžtyje, kol bendrija tai leidžia, o kaimynai nepriekaištauja - laikas griliui!

Prieš organizuodami laiką su draugais, būtinai paskaitykite, "STALO ŽAIDIMAI - NE TIK MAŽIEMS VAIKAMS!"

 

 

Rašykite komentarą