KAIP PASIRUOŠTI PRIEŠ PRADEDANT NUOTYKIUS SU SAULE?

Autorius Darius 2018-09-14 0 Komentarai

Nudegusi oda, perkaitimas ir saulės poveikis.. Tai tik keletas pasekmių, kai saulėje buvote per ilgai ir netinkamai. Geriau apsaugoti savo sveikatą, o ne susigadinti atostogas. Kaip mėgautis saulės voniomis, nedeginant savęs?

 

Vasara yra atostogų beprotybės, vakarėlių, poilsio ir susitikimų su draugais laikas. Tačiau visada ir visur turėtumėte prisiminti apie savo saugumą. Priešingai nei jums gali atrodyti, saulė gali būti ypač pavojinga. Ką daryti, kad būtų išvengta nemalonių padarinių?

 

KAIP PASIRUOŠTI PRIEŠ PRADEDANT NUOTYKIUS SU SAULE

 

Jei jums įdomu, kaip tinkamai įdegti, prisiminkite keletą taisyklių. Prieš išvykdami degintis į paplūdimį, prie ežero ar sode, išsitepkite kūno kremu su UV filtru – kol nuvyksite bus pakankamai laiko jį įsisavinti ir padės apsaugoti odą. Kuo stipresnė yra saulė ar jautresnė oda, tuo aukštesnis turėtų būti UV filtras. Įsitikinkite, kad kremas yra atsparus vandeniui, kitaip jūs turėsite juo teptis kiekvieną kartą, kai išlipsite iš vandens.

 

SVEIKATA IR SAUGUMAS

 

Saulės geriausia vengti 11-15 valandomis - tai yra tada, kai saulė stipriausia ir nudegti tikrai nėra sunku. Taip pat nepamirškite galvos apdangalo. Jei planuojate intensyvų deginimąsi, atneškite šviesios spalvos šaliką, šiaudų skrybėlę ar palaidinukę, kuria galite uždengti savo galva. Geriau nerizikuoti insultu, kurį iššaukė saulės spinduliai.

Nepamirškite su savimi pasiimti daugiau vandens, geriausia su elektrolitų arba izotoniko priemaišomis - jūsų kūnas, veikiamas saulės poveikio, turėtų būti reguliariai drėkinamas. Po maudymosi kuo greičiau išdžiovinkite odą rankšluosčiu. Džiovinimasis saulėje gręsia nudegimu, nes vandens lašeliai absorbuoja saulės spindulius.

 

IR PO DEGINIMOSI ...

 

Po kiekvieno ilgo pasimatymo su saule verta pasinaudoti specialaus kremo, skirtam po įdegio, savybėmis. Tai padės sušvelninti odos paraudimą, dėl kurio kiekvienas deginimasis gali tapti iššūkiu. Jei, visgi, jūs nudegėte saulėje, vaistinėje galite nusipirkti specialius kremus, gelius ir putas nudegimams gydyti. Arba galite vadovauti tradiciniais gydymosi būdais kefyru ar pasukomis, patepant sudirgusias kūno vietas, kefyras mažina deginimą ir niežėjimą, o taip pat padeda išlaikyti odos pH pusiausvyrą (jis išgydys greičiau).

 

Taip pat skaitykite VĖL KARŠTIS IR ŠILUMA. KAIP RENGTIS KAI TAIP KARŠTA?

Rašykite komentarą