KAMUFLIAŽAS – KAIP JIS UŽKARIAVO MADOS PASAULĮ.

Autorius Darius 2019-02-06 0 Komentarai

Kamufliažinis stilius kilęs iš 80-ųjų, kai kareiviški švarkai buvo modifikuoti ir sukėlė maištą mados industrijoje. Tokios tendencijos galiojo iki pat XX a. pabaigos, tad nieko nuostabaus, kad dizaineriai sekė šio modelio charakteristiką ir žengė dar vieną žingsnį,  įtraukdami kamufliažinius raštus į įvairius drabužius ir aksesuarus. Taigi, leiskite šiandien Jus supažindinti su keletu faktų apie karinę tematiką, kad galėtumėte lengviau sujungti tai su kitais drabužiais ir spalvomis.

 

 

KELETAS ĮDOMIŲ FAKTŲ APIE KAMUFLIAŽĄ (MORO)

 

Žodis „Moro“ atėjo nuo karinių uniformų spalvos pavadinimo.  Tikriausiai jis kilęs iš ispanų kalbos, bet taip pat suvokiamas kaip trumpinys  „Žmogaus apsauginis drabužis“.

Pažvelgus į įvairių karių atskiras uniformas, pamatytumėte, kad jų spalvos skiriasi. Yra du variantai – „Woodland“ (miškas) ir „Desert“ (dykuma), nuo to priklauso uniformų raštai ir spalvos, daug įdomių tekstūrų ir raštų galima pastebėti naudojamų praeityje, pavyzdžiui XVIII amžiuje prancūzų pėstininkų kostiumai šiandien atrodytų labai išgalvoti ir reiktų ilgai ieškoti praktinio pritaikomumo.

 

 KAMUFLIAŽAS – MĖGSTAMAS DIZAINERIŲ „ŽAISLIUKAS“

 

Anksčiau kamufliažas madoje nebuvo praktikuojamas, tačiau dabar ši tematika tapo tikrai įkvepianti. Galite rinktis tiek klasikinio dizaino įvairių spalvų tonus, taip pat paeksperimentuoti su ryškesnėmis spalvomis – mėlyna, geltona, raudona ir t.t. Tas pats taikoma ir dėmių išdėstymui – dizaineriai nėra įsprausti į rėmus su reikalavimais atitikti būtent karinę tematiką, todėl turi laisvę savo idėjoms.

 

 

Kamufliažas buvo sukurtas praktiniams tikslams, tačiau renkantis kasdieninį komplekta, viskas susideda į stilių. Laukinėje gamtoje tikima, kad tokie raštai išreiškia žmogų su ryškiais ir kilniais principais, kuris yra nuoseklus savo veiksmams. Paradoksalu, tačiau tokie drabužiai gali simbolizuoti ir maištą, tai yra todėl, kad prieš kelis dešimtmečius, maištininkai rinkdavosi būtent tokio stiliaus drabužius. Tai reiškia, kad Jūs galite išlaikyti konservatyvų šių drabužių dizainą arba kaip tie maištininkai leisti sau maištauti ir kuriant savitą stilių.

 

 

Rašykite komentarą