MADOS REVOLIUCIJA SPORTE

Autorius Darius 2018-09-14 0 Komentarai

Nuo pat futbolo atsiradimo istorijos pradžios šis žaidimas patyrė daug reikšmingų pokyčių. Pasikeitimai daugiausia susiję su žaidimo taisyklėmis ir stiliumi, tačiau aikštelės dalyviai taip pat neatsiliko nuo mados įtakos ir naujausių jos tendencijų. Praeito dešimtmečio žaidėjų kostiumų modeliai ir stiliai beveik nepripažįstami. Pažiūrėkime, kaip atrodė futbolo žaidėjų kostiumai ir kaip vystėsi mada sporto srityje per praėjusį šimtmetį.

FUTBOLO MADA - KUR TAI PRASIDĖJO?

Futbolo kostiumų istorija prasideda devyniolikto amžiaus devintajame dešimtmetyje. Tuo metu žaidėjai neatrodė panašūs į dabartinius mūsų mėgstamus sportininkus. Žaidėjai dėvėjo šortus siekiančius kelius su labai plačiomis klešnėmis. Kita vertus, viršutinė aprangos dalis buvo gana nepatogi. Dideli medvilniniai marškinėliai su apykakle, sagomis ir ilgomis rankovėmis. Galima daryti prielaidą, kad žaidimas dėvint tokį kostiumą nebuvo nei lengvas, nei patogus ypač karštomis dienomis. Tokia apranga apsunkino žaidimą, nes varžė judesius dėl ko sunku varytis kamuolį. Todėl gana greitai buvo nuspręsta įvesti pirmuosius mados pakeitimus.

FUTBOLO APRANGA IR JOS EVOLIUCIJA

Dvidešimto amžiaus pradžioje žaidėjų aprangą sudarė kiek trumpesni šortai su susiaurėjusiomis klešnėmis ir palaidinė, susegama tik dviem sagomis. Žaidėjai vis dar žaidė identiškose rinktinėse ir nebuvo pažymėti numeriais. Tik vartininkas išskyrė iš likusios komandos dėvėdamas kepurę. Numeriai ant kostiumų pasirodė tik tarpukario laikotarpiu. Pirma, jie buvo pristatyti Anglijos lygoje, kur rungtynių metu viena komanda dėvėjo skaičius nuo 1 iki 11, o antroji - nuo 12 iki 22. Konkrečių skaičių priskyrimas konkretiems žaidėjams visam laikui prasidėjo praėjus dvidešimčiai metų. Ir vis dar buvo daug problemų su šortais iki kelių. Pasikeitimas su šia drabužių dalimi užtruko daug laiko, taigi po Antrojo pasaulinio karo pradėjo nešioti šortus gamintus iš poliesterio.

Laikui bėgant sporto mados vystėsi paprastumo ir minimalizmo kryptimi. 1960-aisiais futbolininkai dėvėjo trumpesnius šortus iki šlaunų vidurio, taip suteikdami didesnę laisvę ir didesnį judesių laisvumą. Marškinėlių apykaklės taip pat buvo atsisakyta, dėl daug patogesnio kirpimo kaklo srityje.

ŠIUOLAIKINĖ MADA

Šiandienos mada sporte gerokai skiriasi nuo prieš kelis dešimtmečius. Žaidėjai žaidžia su šortais, marškinėliais su skaičiumi, gamintojo pavadinimu ir logotipu, taip pat blauzdų ir batų apsaugomis. Šiuo metu naudojami marškinėliai pagaminti iš nailono ir poliesterio, todėl jie yra labai lengvi ir patogūs. O marškinėliai su apykaklėmis, sagomis ir ilgomis rankovėmis liko praeityje.

Dabartinė apranga yra daugelio metų pokyčių ir evoliucijos rezultatas. Jų dėka, gerokai pagerėjo ne tik patogus ir laisvas žaidėjų judėjimas, bet ir jų išvaizda ant aikštės.

TRUMPA ŠORTŲ ISTORIJA: BERMUDAI, KARGO..


 

Rašykite komentarą