Laikina marškinėlių akcija! Speciali -20% nuolaida daugeliui pažymėtų marškinėlių 🧥 Spausk čia ir aktyvuok nuolaidą!

AVALYNĖ ANKSČIAU IR DABAR. SPORTBAČIAI

Autorius Darius 2018-09-14 0 Komentarai

Pakelkite rankas tie, kurie neturi bent vienos poros sportbačių savo spintoje. Panašu, kad tikrai neatsiras tokių. J

 

Pakelkite rankas tie, kurie neturi bent vienos poros sportbačių savo spintoje. Panašu, kad tikrai neatsiras tokių. J

Sportbačiai dabar atlieka savo paskirtį ne tik sporto salėje, ilgainiui tai tavo ir kasdieninės avalynės dalimi. Dizaineriai išlaikė sportbačių dizainą, tačiau pavertė juos labiau laisvalaikio batais ir pridėjo „prabangos“ detalių. O nuo ko viskas prasidėjo? Galbūt nustebsite, tačiau dizaineriai avalynės tendencijas „pasivogė“ nuo Aleksandro Didžiojo odinių sandalų. Mes apie sportbačių istoriją pasikapstėme šiek tiek giliau, jeigu Jums įdomu siūlome skaityti toliau.

IŠTAKOS

Sportbačiai buvo sukurti fiziniam aktyvumui ir gaminami kuo ilgaamžiškesni. Pavadinimas „sneakers“ (angl. sportbačiai) kilo nuo pavadinimo „sneak“ (angl. sėlinti). Šį pavadinimą sugalvojo reklamos agentas Henry McKinney 1917-ais metais sužavėtas tuo, kaip tyliai guminis padas nusileidžia ant žemės palyginant su tuo, kokia sunki yra oda, iš kuriuos pagaminti patys batai.

Prieš tai jie buvo žinomi kaip sportbačiai-vidpadžiai 1870-aisiais dėl kontrastingų spalvų tarp bato išorės ir vidaus. Jie 1900-aisiais net tapo dalimi mokyklinių uniformų. Didžiausias aukštumas sportbačiai pasiekė 1980-aisiais dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – pasirodė Michael Jordan „Air“ linijos sportbačiai ir antroji priežastis Hip Hop kultūros atsiradimas. Šios dvi priežastys išstūmė juos į topų viršūnes. Kaip jie ilgai čia išliks niekas nežino, tačiau, dabar be jų neįsivaizduoja savo gyvenimo nei vienas vyras.

MEDŽIAGA

Sportbačiai paprastai naudoja tą pačią formulę: smūgio sugėrimas + guminis padas + orui pralaidus viršus ir komfortiškas vidus. Įmonės neseniai įkomponavo ant savo sportbačių viršaus megztos medžiagos, kad jie būtų itin lengvi ir prie kojos prisitaikytų lyg kojinė. Na, o tokie sportbačiai, kurie labiau nešiojami kaip laisvalaikio bateliai yra gaminami iš odos, arba pridedamos odinės detalės, taip pat pagražinama auksinėmis detalėmis, kad suteiktų daugiau prabangos. Tokius triukus naudoja  garsūs dizaineriai kaip Gucci ar Louis Vuitton.

SPORTBAČIŲ ATEITIS

 

Mes neabejojame, kad sportbačiai su laiku vis labiau tobulės ir dar labiau paplis jų dėvėjimas netradicinėmis progomis. Netgi dabar, kai kurie sportbačių maniakai dėvi Jordans sportbačius per savo vestuves. :)

Na mes nesiūlome ir Jums savo vestuves atšokti su sportiniais bateliais, tačiau laisvalaikio praleidimui mūsų asortimente tikrai rasite sau tinkamus.

pilki sportbaciaisportbaciaipilki bateliai

Daugiau sportinių ir ne tik batų pasirinkimų rasite čia.

Rašykite komentarą