Vyriški megztiniai. Kaip juos prižiūrėti? 5 paprasti būdai


Pagaliau atėjo laikas garderobą pakeisti šiltu vyrišku megztiniu. Juk megztinis bus jūsų rudens-žiemos stilizacijos pagrindas, todėl verta pasirūpinti tinkama jo išvaizda. Šiandien mes patarsime, kaip atnaujinti megztinius, kad jie išliktų toki pat, kaip ir prieš skalbimą?


KAIP PLAUTI VILNONIUS MEGZTINIUS?


Megztinis yra universalus ir nesenstantis vyriškų drabužių spintos elementas, ypač rudens-žiemos metu. Tačiau juos lengviausia sugadinti skalbiant. Prastai išskalbti ir išdžiovinti megztiniai gali susitraukti, ištysti, prarasti formą. Kaip prižiūrėti megztinius, kad jie tarnautų mums kelis sezonus? Turime jums keletą naudingų patarimų, kaip prižiūrėti vilnonius megztinius.


1. NE PER DAŽNAI!


Reikia prisiminti, kad megztiniai, pagaminti iš tokių medžiagų kaip vilna ar kašmyras, nemėgsta dažno skalbimo. Tiesą sakant, turėtume juos skalbti tik tada, kai to reikia pagal situaciją - tai yra, jei megztinis yra nešvarus. Daugeliu atvejų viskas, ko jums reikia, yra gera ventiliacija lauke. Pvz., galite juos pakabinti balkone ir šiek tiek išvėdinti prieš dėvėdami. Norint išvengti dažno skalbimo, taip pat pravartu visada dėvėti marškinėlius ilgomis rankovėmis, po megztiniu. Tokiu būdu megztinis greitai nesusinešios ir nesugers jokių nemalonių kvapų. Bet ką daryti, jei megztinis reikia skalbti?


2. VILNONIUS DRABUŽIUS GERIAUSIA SKALBTI RANKOMIS


Jei situacija to tikrai reikalauja ir mes nebegalime atidėti megztinio skalbimo, geriausia tai padaryti rankiniu būdu. Megztinį skalbkite išvertą į kitą pusę. Vilnonį arba natūralios vilnos megztinį reikia skalbti drungname vandenyje, kurio temperatūra ne didesnė kaip 20 laipsnių šilumos. Verta atsiminti, kad per šiltas vanduo gali keliais dydžiais sumažinti megztinį. Skalbimui naudojame švelnų ploviklį, geriausia - specialų skystį vilnai plauti. Skalbti švelniai, stipriai netrinant, minkydami audinį.


3.  JŪS SKALBIATE SKALBIMO MAŠINOJE? PASIRINKITE TINKAMĄ PROGRAMĄ


Kaip skalbti megztinius skalbimo mašinoje? Ar galima juos skalbti skalbimo mašinoje? Galite, jei skalbimo mašinoje yra tinkama programa vilnai ir kitiems švelniems audiniams. Tai gali būti ir „rankų plovimo“ funkcija. Skalbimo mašinoje vilnonius megztinius galite skalbti su nailono ar poliamido priemaišomis. Prieš dedant juos į skalbimo mašinos būgną, geriau išversti juos į kitą pusę ir skalbi tik su tos pačios spalvos drabužiais. Priešingu atveju audinys gali būti dažomas.


4. NEPAMIRŠKITE NAUDOTI ŠVELNAUS SKALBIKLIO


Kaip jau rašėme, vilnos ir kašmyro megztinius reikia plauti švelniais plovikliais . Geriausia pasirinkti skystį, nes miltelių granulės gali ir neištirpti ir prasiskverbti į medžiagą, taip sunaikindamos jo struktūrą. Skystis, savo ruožtu, prasiskverbia pro pluoštus, o ne nusėda ant jų. Efektyviai pašalina nešvarumus bei nemalonius kvapus, tuo pačiu suteikia audiniui malonų minkštumą.


5. KAIP DŽIAUTI MEGZTINIUS - IŠBANDYTI METODAI


Po skalbimo megztinį reikia švelniai nuspausti, taip pašalinamas vandens perteklius, o po to išdžiovinti. Ką tai reiškia? Pakabintas vilnonis megztinis gali deformuotis ir prarasti savo formą. Taigi, protingiausia būtų megztinį įdėti į  rankšluostį , kuris sugers drėgmės perteklių. Vilnos ir kašmyro megztinių negalima džiovinti skalbimo mašinoje, nes po tokio džiovinimo iš megztinio gali nelikti nieko.
Skalbti vilnonius drabužius gali būti ne taip lengva, tačiau išbandyti tikrai verta. Tvarkingi megztiniai ne tik gerai atrodo, bet ir tarnauja kur kas ilgiau.